30 Paź

"Dzień owoców i warzyw" w Szkole Podstawowej nr 5

W ostatni piątek miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w corocznym dniu owoców i warzyw w Szkole Podstawowej nr 5 imienia polskich olimipijczyków w Krakowie.

Razem z dziećmi z klas 1-3 omawialiśmy jak powinno wyglądać zdrowe drugie śniadanie. Dzieciaki bezbłędnie wskazywały produkty które idealnie nadają się na przekąske podczas długiej przerwy :) W naszym prawidłowym lunchboksie znalazło się miejsce na porcję warzyw i owoców, bułkę grahamkę z twarożkiem i warzywami oraz butelkę wody mineralnej. Wspólnie zadecydowaliśmy, że słodkie przekąski, drożdzówki i kolorowe napoje to zły wybór.

Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały na ten szczególny dzień zdrowe przekąski. Wszyscy mięli okazję skosztować sałatki warzywno-owocowej z pestkami słonecznika i całej gamy warzyw pokrojonych w słupki z pysznymi dipami na bazie jogurtu naturalnego. Dla miośników owoców też znalazło się coś smacznego- banany, kiwi, awokado, pomelo i wiele innych :)

Jeszcze raz, seredecznie dziękuję organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu! Mam nadzieję, że to nie ostatni raz.

 

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ