13 List

"Śniadanie daje moc!" , czyli zajęcia z dziećmi w S.P w Przebieczanach koło Krakowa

W zeszłym tygodniu miałam okazję przeprowadzić lekcje dla dzieci dotyczącą zdrowego odżywiania. W szczególności poruszyliśmy kwestię jedzenia śniadania :)

Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w corocznej w akcji " Śniadanie daje moc" w Szkole Podstawowej w Przebieczanach koło Krakowa. Z tej okazji przeprowadziłam lekcję z dziećmi z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Rozmawialiśmy o tym jak powinno wyglądać prawidłowe  śniadanie, oraz dlaczego jest ono najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzieci z łatwością odpowiadały na pytania. Doskonale wiedziały czemu warto jeść owoce i warzywa , oraz  dlaczego witaminy i minerały są ważne dla naszego organizmu.

Przygotowałam dwie wersje drugiego śniadania- " dobrą"- w której dzieci mogły znaleźć ciemne pieczywo, chudą wędlinę, oraz warzywa i owoce. Wersja "zła" była wypełniona po brzegi słodyczami i słonymi przekąskami. Dzieciaki z łatwością odgadywały co powinno znaleźć się w ich pojemnikach do szkoły :)

Uczniowie ze starszych klas przygotowali w domu zdrowe śniadania i przynieśli je na zajęcia- byłam zachwycona ich pomysłowością .  Pojawiły się kanapki z dużą ilością warzyw, desery na bazie jogurtu naturanego, sałatki owocowe, ciasteczka owsiane, bakalie oraz kasza jaglana. 

Bardzo dziękuję organzatorom za mozliwość wzięcia udziału w tym miłym wydarzeniu. Mam nadzieję, że chociaż trochę przybliżyłam dzieciakom tematykę zdrowego odżywiania. Było mi szalenie miło!

 

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ